سفارش تبلیغ
صبا ویژن

بهبود روابط عاطفی

آیا مدتی است از زندگی لذت نمی‌برید؟

آیا مدتی است حال شما بد است اما نتوانسته اید به هیچ شیوه ای آن را درست کنید؟

راه حل این مشکل چیست؟

 

حالم خوب نیست

روزانه پیام‌های زیادی به قدرت نامحدود ارسال می‌شود و در این میان، یکی از رایج ترین مسائل این است که ” حالم خوب نیست و هرکاری میکنم دیگر مانند گذشته از زندگی لذت نمیبرم و بی تفاوت شده ام “. اگر این سؤال پرسش شما نیز هست، این مقاله دقیقاً مخصوص شماست.

با جستجویی مختصر در سطح اینترنت و یا مشورت با افرادی که در اطراف شما هستند، به سرعت روش‌های مختلفی را برای بهبود حال خود، خواهید شنید. برخی از این راه حل ها که از دیگران خواهید شنید عبارتند از :

  1. مدیتیشن کن، عالیه واقعا جواب میده. “
  2. ” بیا بریم کلاس یوگا “
  3.  ” بنظرم یه مسافرت برو و تفریحاتتو بیشتر کن “
  4. ” بنظرم برو مقالات قدرت نامحدود رو بخون ! حال منو خیلی زود خوب کرد. “
  5. ” بیا بریم سیگار بکشیم درست میشه ! “
  6. و…

احتمالاً غیر از موارد بالا، پیشنهادهای دیگری را نیز شنیده باشید، اما پس از عملی کردن آنها یا نتیجه‌ای نگرفته‌اید و یا اینکه فقط به صورت کوتاه مدت نتایج خوبی را کسب کرده اید.

راه حلهایی مانند مسافرت یا تفریح کردن و مدیتیشن و غیره، بد نیستند، و ما نیز با آنها موافقیم، با این وجود، در این مقاله باید به شما بگوییم که راه حلهای میانبر، در بلند مدت، هرگز جواب نخواهند داد.

اما راه حل واقعی و دائم چیست ؟

راه حل شما اینجاست

علت اصلی اینکه هیچ‌گاه حال شما واقعاً خوب نمی‌شود، و علت بی‌تفاوتی شما نسبت به زندگی این است که مدام در حال فرار از مشکلات زندگی خود هستید. شما مدام از راههای میانبر و مسکن های موقت استفاده میکنید، از تلگرام گرفته تا مواد مخدر، مسافرت و… . شما از همه این ابزارها استفاده میکنید تا از مشکلات خود فرار کنید و به یاد آنها نیفتید. شما بجای اینکه در تلاش برای رفع نیازهایتان بوده و پس از تامین آنها، رضایت حقیقی از زندگی را تجربه کنید، مدام راه حلهای  موقت را ترجیح میدهید.

بنابر این اگر در حال حاضر حس و حال بدی دارید، این حس یک نشانه از جانب ضمیر ناخودآگاه شماست تا شما را وادار به تلاش برای ارضا نیازهای رفع نشده تان کند. انسانها 6 نیاز اساسی دارند که اگر به هر شکلی آنها را تامین نکنند، آسیب دیده و حس خوبی نخواهند داشت.

به هرحال امروزه بسیاری از انسان‌ها ترجیح می‌دهند راه حل‌هایی موقت را استفاده کنند و دقیقا به همین علت هیچوقت حس رضایت عمیق درونی را کسب نمیکنند.

چطور به سرعت حالم را خوب کنم ؟

بر اینکه حال خود را به سرعت خوب کنید لازم نیست لزوماً در همین لحظه نیازهای خود را تماما رفع کنید. بعضا ممکن است شرایطی ایجاد شود که تامین نیازهای اساسی، برای شما سخت شود. با این وجود، خوشبختانه طرز عملکرد ضمیر ناخودآگاه متفاوت است.

ضمیر ناخودآگاه به محض این که شما را در تلاش برای رفع مشکلات ببیند، تولید احساسات منفی را متوقف خواهد کرد. در واقع برای بدست آوردن حس خوب، نیاز نیست در همین لحظه همه چیز را ایده آل کنید، بلکه فقط کافیست امید را دوباره برای ضمیر ناخودآگاهتان زنده کرده و تلاشهایتان را آغاز کنید.

یک راه حل بسیار مناسب این است که همین اکنون کاغذ و قلم خود را برداشته، و نیاز های تأمین نشده و اساسی خود را بر اساس مقاله ” 6 نیاز اساسی انسانها چیست ؟ ” یاداشت کنید. سپس کافیست چند نقشه و استراتژی مؤثر طراحی کرده و حتی نقشه‌های جایگزینی را نیز برای آنها برنامه ریزی کنید تا اگر یک نقشه جواب نداد، راه حلهای جایگزینی نیز داشته باشید. کافیست ضمیر ناخودآگاه خود را قانع کنید که 100 درصد نقشه های شما جواب خواهد داد. با انجام این کار به‌سرعت مشاهده خواهید کرد برخلاف هزاران روشی که دیگران به شما معرفی کرده اند و تا کنون جواب نداده است، این روش، به سرعت حال شما را خوب خواهد کرد.